Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

DLACZEGO WARTO BUDOWAĆ W TECHNOLOGII Z PREFABRYKOWANEGO SZKIELETU DREWNIANEGO?

 

EKONOMICZNE

Nasz dom w technologii szkieletowej jest do 30% tańszy w zakupie (w porównaniu z domem w technologii tradycyjnej - murowanej) i do 70% tańszy w eksploatacji! Nasza firma ma również doświadczenie w budowaniu domów w technologii tradycyjnej – stąd wiemy, że takie budowanie jest do 30% droższe i 6 razy dłuższe! Stosując technologię prefabrykowanego szkieletu drewnianego dbamy o Państwa portfel i możemy zagwarantować oszczędność energii. To wszystko dzięki zastosowaniu w ścianach materiałów termoizolacyjnych. Ściany z prefabrykowanego szkieletu stanowiąc bardzo stabilną konstrukcję (porównywalną z murem) składają się w 80% z warstwy termoizolacyjnej, co zapewnia znakomite właściwości cieplne domu. Dla porównania ściana domu murowanego ma co najwyżej 30% warstwy termoizolacyjnej. Specjalistyczna budowa ścian sprawia, że nie przenoszą one drgań i nie odbijają dźwięków. Dzięki temu Państwa dom jest cichy, ciepły i spokojny.

 

CZAS REALIZACJI

Całkowity czas realizacji inwestycji od momentu rozpoczęcia prac fundamentowych do oddania domu w stanie deweloperskim wynosi zaledwie do 4 miesięcy.

 

LEKKA I WYTRZYMAŁA KONSTRUKCJA

Dom z prefabrykowanego szkieletu drewnianego waży ok. 50 ton i dlatego czasem tę technologię określa się mianem: „ciężki szkielet drewniany”. Dom w stosowanej przez nas technologii waży średnio 6 razy mniej niż dom w technologii tradycyjnej. Zastosowanie lżejszej, aczkolwiek bardzo wytrzymałej konstrukcji, umożliwia wybudowanie domu praktycznie na każdym rodzaju gruntu bez stosowania głębokich i bardzo kosztownych fundamentów. „Lekka” zabudowa wnętrza domu (ściany nośne i działowe) umożliwia praktycznie nieograniczone i dowolne kształtowanie wewnętrznej przestrzeni funkcjonalnej domu. Istnieje, więc elastyczna możliwość rozbudowy bez konieczności ponoszenia dużych, dodatkowych nakładów, naruszania konstrukcji, itp.

 

CIEPŁO

Dom w technologii szkieletowej jest domem niezwykle ciepłym, ponieważ 80% grubości ścian stanowi warstwa ocieplająca (wełna mineralna, styropian, drewno). Aby w domu było ciepło, nie ma konieczności ogrzewania ścian (jak to ma miejsce w domu murowanym), potrzeba tylko OGRZAĆ POWIETRZE w domu. Cały ten proces zajmuje ok. 15 min., podczas gdy dom murowany potrzebuje 2 dni do osiągnięcia stabilnej temperatury pokojowej (20-22st. C).

 

TRWAŁOŚĆ

Dom w technologii szkieletowej jest trwały i odporny na czynniki atmosferyczne – również na takie jak huragany i nawałnice. Jego konstrukcja jest bardzo stabilna dzięki zastosowaniu wielowarstwowych materiałów konstrukcyjnych odpowiadających wytrzymałością materiałom używanym w budownictwie tradycyjnym, czyli np. cegły czy pustaka.

Oczywiście, przy ekstremalnych warunkach pogodowych (np. silna trąba powietrzna) każdy dom w technologii murowanej czy szkieletowej, może poddać się ich działaniu. W tym miejscu należy podkreślić, iż zarówno dach, jak i fundamenty wykonane pod dom w technologii szkieletowej spełniają o wiele bardziej restrykcyjne wymagania jakościowe i technologiczne, niż ma to miejsce w przypadku technologii tradycyjnej. Fundamenty pod technologię szkieletową muszą być wykonane bardzo precyzyjnie (z dokładnością do 0,5 cm osiowo), po to, aby co do milimetra wykonane ściany mogły być zakotwione do fundamentów w ściśle określonych punktach. Z kolei drewno zastosowane do konstrukcji dachu - produkowane jedynie w kilku fabrykach w Europie (np. Niemcy, Austria) jest tym samym, które wykorzystywane jest w konstrukcji ścian - czterostronnie strugane – fazowane, wysuszone komorowo - a więc pozbawione świeżej żywicy oraz żywych organizmów np. korników. Takie drewno daje gwarancję, że nie będzie już schło, a co za tym idzie pękało - nie będzie trzaskało (bardzo głośnie dźwięki spowodowane pękaniem i naprężeniami drewna) oraz, że nie będzie z niego wycieków żywicy. Te zalety są ważne z uwagi na komfort mieszkania na poddaszu oraz brak zagrożenia zawaleniem się dachu pod wpływem pęknięcia belki konstrukcyjnej (krokwi). Po dodatkowej impregnacji chemicznej drewno to jest całkowicie zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych i szkodników. Trwałość domu w technologii szkieletowej jest identyczna jak w przypadku domu murowanego i wynosi 100 lat. Producent - firma KR-DREW udziela 25 lat gwarancji na konstrukcję domu i 3 lata rękojmi na materiały i wykonawstwo.

 

CISZA

Dom w technologii szkieletowej jest o wiele lepiej wyciszony niż dom murowany i to zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz pomiędzy ścianami działowymi, w stropie i dachu. Ściany nie przenoszą drgań i nie odbijają dźwięków, ponieważ wnętrza ścian (zarówno zewnętrznych i wewnętrznych), stropu i dach wygłusza specjalna wygłuszająca wełna mineralna o nazwie aku-płyta; dodatkowo materiałami wygłuszającymi są również płyta OSB oraz płyta gipsowo-kartonowa. W konstrukcji stropu stosujemy specjalną warstwę gumowo–bitumiczną (lub warstwę sprasowanego korka), która wygłusza wszelkie możliwe drgania i trzaski przenoszone przez strop. Dom szkieletowy dzięki swojej szczelności i przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej (rekuperator) uzyskuje dwie dodatkowe cechy: jest odporny na hałas, kurz i wszelkie zanieczyszczenia z zewnątrz. W takim domu bowiem, dzięki mechanicznej wymianie powietrza nie trzeba otwierać okien ani korzystać z wentylacji grawitacyjnej (kominowej).

 

BEZPIECZEŃSTWO

Dom w technologii szkieletowej ma bardzo wysoką ognioodporność – jak wynika z wieloletnich doświadczeń i badań przeprowadzonych przez ekspertów - te domy się po prostu nie palą! Do tej pory, w całej historii budownictwa szkieletowego odnotowano zapalenie się jedynie wyposażenia wnętrz w poszczególnych pomieszczeniach – i wtedy zarówno poszycie ścian jak i konstrukcja domu nie ucierpiały. Nigdy natomiast nie odnotowano, aby jakikolwiek z takich domów uległ spaleniu. Ogniotrwałość gwarantują wysokiej jakości materiały zastosowane w konstrukcji domu jak: bardzo trudno palne płyty OSB, niepalne płyty gipsowo–kartonowe, niepalna wełna mineralna, trudno palne suszone komorowo drewno konstrukcyjne (drewno KVH). Drewno to jest odporne na ogień głównie ze względu na wcześniejszą obróbkę termiczną i technologiczną. Struganie i fazowanie tego drewna eliminuje wszelkie wystające drzazgi i tzw. zadziory, co powoduje, że ewentualny ogień nie ma punktu zaczepienia i „ślizga” się po powierzchni drewna. Drewno suszone komorowo spełnia normę wytrzymałości 30 minut oddziaływania otwartym ogniem przewidzianą dla tego typu materiału (drewno KVH), zanim zacznie się palić. Natomiast zanim do tego dojdzie ogień musi pokonać bardzo trudno palne warstwy płyty gipsowo- kartonowej i płyty OSB.

 

PRZEDE WSZYSTKIM EKOLOGIA

Nasze domy są ekologiczne i zdrowe, ponieważ zbudowane są praktycznie wyłącznie z materiałów naturalnych. To powoduje, że o wiele łatwiej jest w nim szybko zamieszkać choćby z uwagi na barak parowania ze ścian szkodliwych substancji powstałych na skutek „schnięcia” domu – tak jak ma to miejsce w przypadku zastosowania technologii murowanej. Nasze domy zapewniają dobre samopoczucie ich mieszkańcom, ponieważ są zbudowane z materiałów naturalnych – więc zdrowych!

 

DOM DYFUZYJNIE OTWARTY

Unikalna technologia ekologiczna to możliwość zastosowania w swoim domu materiałów jeszcze bardziej ekologicznych. Aby zapewnić jeszcze większy komfort mieszkania i lepszy mikroklimat panujący w domu można wprowadzić do tej technologii tylko materiały drewnopochodne, które będą stanowiły warstwy ocieplające i konstrukcyjne. Na przykład zamiast wewnętrznej warstwy termo-akustycznej z wełny mineralnej można zastosować wełnę konopną lub drzewną.

Do ocieplenia zewnętrznego domu zamiast styropianu – można wykorzystać twardą wełnę mineralną lub twardą płytę z włókien drewnianych – materiał cieplejszy i bardziej odporny w czasie na czynniki atmosferyczne i gryzonie (np. myszy).

Natomiast element konstrukcyjny - płyta OSB może być zastąpiona sklejką wielowarstwową lub tzw. płytą fermacell posiadającą w swoim składzie włókna drewniane, o właściwościach konstrukcyjnych płyty OSB, a estetycznych płyty gipsowo-kartonowej. Niestety zawsze w takim przypadku obowiązuje reguła: „coś za coś”, czyli ceną za większy komfort, ze względu na droższe materiały, jest wyższy koszt budowy.


Budowa domów w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego (domy gotowe z elementów warstwowych). Najwyższa jakość wykonania oraz trwałość i terminowość realizacji inwestycji.

  • 31-987 Kraków, ul. Za Górą 4

    woj. małopolskie

  • Telefon:

    +48 507 229 797

  • E-mail:

    biuro@kr-drew.pl

© 2017 KR-DREW. All Rights Reserved.